Різдвяний борщ з печеним буряком
Початок зими невпинно наближає улюблене свято християн – Різдво Христове. Звичайно, цей рік не дає можливості святкувати сповна, та загалом Різдво для українців – сімейне свято, і у переддень на Святвечір уся сім’я збирається разом за столом з 12 пісними традиційними стравами. Окрім пампушків, голубців з картоплею, вареників, куті та узвару поважне місце на столі займає і борщ.
Інгредієнти
- жменя сушених грибів, найкраще білих
- 2 зубчики часнику
- 4 середніх буряка
- 1 морква
- 1 цибуля
- корінь петрушки
- корінь селери
- кілька листків білокачанної капусти
- шматок порею
- 2 лаврові листи
- 1 ст.л. майорану
- 6 зерен чорного та 4 зерна запашного перцю
- 3 ст.л. подрібненої свіжої петрушки
- 3 ст.л. лимонного соку
- 5-6 чорносливів
Як приготувати різдвяний борщ?
Гриби промити в ситі, викласти в каструлю, залити 2 склянками холодної води і залишити вимочуватися на ніч. Наступного дня варимо гриби до готовності, що може зайняти близько 20 хвилин, у воді, в якій вони були замочені, з додаванням лаврового листа і часнику.
Буряк помити, загорнути кожну в алюмінієву фольгу, полити лимонним соком,який наполовину розведений водою. Туди ж покласти чорнослив, викласти на деко і запікати до м’якості приблизно 1 годину при 190 градусах. Розгорніть фольгу, очистіть і натріть на крупній тертці.
За цей час чистите і миєте цибулю (не різати!), моркву, селеру, петрушку, листя капусти, порей. Овочі залишаєте цілими, заливаєте 2 літрами води і готуєте годину. У киплячий овочевий бульйон додати майоран, перець, запашний перець. За 5 хвилин до кінця додайте натертий буряк, посоліть і доведіть до кипіння. Одразу вимкніть.
Овочевий відвар процідити (краще почекати добу, якщо є час, тоді борщ вийде більш насиченим) і з’єднати з грибним відваром. Кілька грибів залиште в борщі, подрібнивши, а решта використовуйте для начинки для вареників чи вушок.