Зупа огіркова або розсольник
Після святкових застіль з переважно жирними стравами, майонезними салатами і купою м’ясного хочеться з’їсти чогось легенького. З супами у мене особлива історія, з дитинства пам’ятаю догму бабусі, що раз в день обов’язково треба скуштувати щось рідке і тепле.
Хоча сучасні дієтологи це правило заперечують, мовляв не всі супи корисні. І в деяких європейських країнах навіть маленьких дітей не годують супами.
Сперечатися з ними не буду. Перші страви, особливо з кислинкою, у нашій сім’ї люблять всі. Тому сьогодні у нас розсольник або як називають поляки – зупа огіркова. Готуватиму у мультиварці.
Основними інгредієнтами супу є квашені огірки, овочі і перлова крупа. Перлова крупа чомусь в народі славиться як дешева, ще її називають армійська каша. Хоча насправді вона дуже корисна, основна користь – клітковина, яка міститься у перловій крупі очищає шлунково-кишковий тракт від шлаків, токсинів і буквально «вишкрібає» те, що залишилося від їжі всередині нас.
Що стосується квашених огірків, у них міститься молочна кислота, яка утворюється при сквашуванні, вона не дає утворитися шкідливим бактеріям у кишківнику. Також вони багаті йодом, містять залізо, магній, мідь.
В деяких рецептах розсольника зустрічаються нирки тварин, з цим субпродуктом у мене складні стосунки, і доньці не подобається запах. Тому я використовую телячі реберця.
Тобто не тарілка супу, а суцільна користь.
Інгредієнти
Отож, необхідні продукти на 2-2,5 л супу:
- 2-3 телячі реберця
- 2 столові ложки перлової крупи
- 3-4 квашених огірка
- Пів склянки розсолу від огірків
- 1 цибулина
- 3-4 картоплини
- 1 морквина
- Шматок селери
- Шматок порею
- Корінь петрушки
- Корінь пастернаку
- Зелень петрушки і кропу
- За бажанням сметана у тарілку
- Сіль, чорний перець, лавровий листок
Як приготувати огіркову зупу (розсольник)
Перлову крупу промиваю у холодній воді декілька разів, і заливаю окропом до часу, коли висипатиму її у мультиварку. Мультиварку вмикаю на режим «Смаження», вливаю столову ложку кукурудзяної олії, кидаю реберця, цибулю, як тільки цибуля стане м’якою, кидаю селеру, порей, петрушку, пастернак, картоплю, висипаю перловку, заливаю окропом і перемикаю на режим «Тушкування» на 1 годину.
Квашені огірки ріжу на шматочки і закидую в мультиварку за 10 хвилин до завершення готування. В тарілці посипаю зеленим кропом і петрушкою.
Хай вам смакує!