Як приготувати зелений борщ (суп із щавлю і шпинату) у мультиварці
Настає моя улюблена пора свіжих овочів і фруктів, хоча цьогорічна львівська весна вперто радує лише дощами. Та все ж скоро зовсім скоро городи та базари переповняться свіжим урожаєм. У кожної господині є якісь сезонні рецепти, тобто страви, які мусиш зготувати хоча б один раз за певну пору року.
У нашій сім’ї травень неможливий без супу зі щавлю і шпинату, ще його називають зеленим борщем. Він є одним з фаворитів серед супів через кислинку.
Щавель дуже зручна рослина для вирощування, посадив, зрізаєш, нові листочки виростають. Наука каже, що щавель дуже корисний, містить клітковину, вітаміни А, Е, РР, В1, В9, С, К, аскорбінову кислоту. Та все ж радять не вживати його хворим на панкреатит через вміст щавлевої кислоти. Чому для мене цей суп весняний? Бо весною листочки ще молоді і м’які, коли рослина вже цвіте листя старе, дуже велике і ниткувате.
Колись моя бабуся додавала у нього молоду кропиву. В умовах міста рвати кропиву десь біля дороги сумнівна користь, якщо є можливість, я рву її у батьків на городі. Тому мій суп замість кропиви часто містить шпинат, любов до якого розділяє меншість сім’ї, та в супі їдять всі. Інколи цей суп варять пісним, без м’яса, я варю на бульйоні з курячого крильця або на телячому реберці.
Інгредієнти
Отож, продукти на 2-2,5 л готового супу:
- 1 куряче крильце
- Середній пучок щавлю
- Середній пучок кропиви або шпинату (цього разу у мене морожений, у зв’язку з дощами у мами на городі ще не виріс, і бабці на базар не приїхали)
- 1 цибулина
- 1 морквина
- 3 середні картоплини
- Шматок селери
- Шматок порею
- Корінь петрушки
- Сіль, лавровий листок, чорний перець
- У тарілку сметана і варене яйце
Як приготувати зелений борщ у мультиварці
Готую суп у мультиварці. Вмикаю режим «Випічка», кидаю чайну ложку вершкового масла і куряче крильце. Далі дрібно ріжу цибулю і моркву, закидую до крильця, наступний крок ріжу картоплю, селеру, всипаю до мультиварки, додаю порей, петрушку, заливаю окропом і вмикаю режим «Тушкування» на 1 годину. За 10 хвилин до завершення додаю дрібно порізані щавель і шпинат або кропиву, лавровий лист, сіль та перець.
Моя бабуся ще розмішувала сире яйце до однорідного стану і вливала його в суп, активно мішаючи. Мені такий варіант не подобається через естетичний вигляд того яйця в супі. Тому готовий суп прикрашаю шматком вареного яйця, зеленню кропу і сметаною за бажанням.
Хай Вам смакує!