Квашені яблука
Соління

Квашені яблука. Як квасити яблука?

Квашені яблука – одна з найпопулярніших альтернативних форм консервації цього сезонного фрукту. Квашення не тільки дозволяє зберегти яблука на довший термін, але й надає їм унікальний смак та корисні властивості.

Перш за все, давайте з’ясуємо, що таке квашення. Квашення – це процес бродіння продуктів під дією молочнокислих бактерій, що знаходяться в природному стані або додаються у заквасці. Цей процес допомагає зберегти продукт та збільшити його тривалість зберігання, оскільки бактерії консервують продукт, частково перетворюючи його на кислоту.

Отже, як квасити яблука? Ось кілька простих кроків

  1. Виберіть свіжі та зрілі яблука. Найкраще підходять для квашення сорти яблук із твердою м’якоттю, такі як Антонівка або Гренні Сміт.
  2. Підготуйте посуд для квашення. Можна використовувати скляні банки або, як у старі добрі часи, дерев’яні бочки. Важливо, щоб посуд був добре вимитий.
  3. Приготуйте розчин солі. Для цього розчиніть 1-2 столові ложки солі на кожен літр води. Також можна додавати спеції, такі як гвоздика, кориця або лавровий лист.
  4. Добре вимиті яблука покладіть у ємність для квашення, заповнюючи її на 3/4 об’єму. Також можна квасити і порізані яблука, але мені особисто так не подобається.
  5. Залийте яблука розчином солі, так щоб він повністю покривав фрукти.
  6. Закрийте посуд для квашення герметичною кришкою. Залиште його при кімнатній температурі на 3-5 днів. Продукт буде ферментувати, а солодкий смак яблук поступово перетвориться на кислий.
  7. Після закінчення квашення перекладіть яблука в холодильник або підвал, де вони можуть зберігатися упродовж кількох місяців.

Квашені яблука

Альтернативні рецепти квашених яблук

  1. Квашені яблука з корицею та гвоздикою. Додайте до соляного розчину 1-2 палички кориці та 4-5 гвоздик. Це надасть яблукам ароматний та пряний смак.
  2. Квашені яблука з медом та лимоном. Додайте до розчину 2 столові ложки меду та сік з половини лимона або нарізаний кружальцями лимон. Це надасть яблукам солодкуватий та водночас кислуватий смак.

Квашені яблука з медом і лимоном

Квашені яблука – це смачний та корисний спосіб зберегти яблука на довгий час. Вони можуть бути використані як самостійна закуска або як складова якоїсь страви. Спробуйте заквасити яблука цього літа та насолоджуйтесь ними упродовж цілого року!Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *