Інноваційні технології приготування страв
За останні роки зростає попит на страви з нетрадиційної сировини та з використання інноваційних технологій, таких як молекулярна кухня, ф’южн, відомий спосіб обробки харчових продуктів в усьому світі WOK, з яскраво вираженими присмаками спеціями та травами, найрізноманітнішими компонентами.
На сьогодні у світі не існує єдиної класифікації інноваційних технологій, саме тому в різних країнах виготовляються дані страви з однаковими найменуваннями, за різною технологією, і, навпаки, найменування відрізняються, а технологія ідентична.
Завдяки співпраці кулінарів з професіоналами з області інженерії, фізики і хімії розвинулась молекулярна кухня. Головне в стравах молекулярної кухні – їх неповторний смак, який низкою хитрих маніпуляцій добувають з початкового продукту. Тобто, спочатку страви готуються зі звичайних інгредієнтів і звичним способом. Потім поміщають їх в інше середовище. По цій технології їжа готується практично в лабораторних умовах з використанням рідкого азоту, інертних газів і вакууму. В результату отримуємо нові продукти – суп у вигляді суфле, мусс із м’яса, зелень консистенції збитих вершків.
Найпопулярніша технологія серед кухарів, які створюють шедеври це ф’южн – поєднання елементів різних кулінарних традицій. Продукти повинні поєднуватися не тільки за смаком, але й по своїй структурі і доповнювати один одного.
Успіх ресторанів із ф’южн стравами залежить від кількох факторів, серед яких:
- культурна розмаїття клієнтів;
- їхній досвід та шаблони подорожування;
- їхня кулінарна витонченість та відкритість до нових кулінарних вражень.
До найбільш помітного посилення технічного аспекту в кулінарії привів розвиток сучасних 3D-технологій. Вони все більше адаптуються у виробництво продуктів харчування. Як мікрохвильова піч чи кухонний комбайн, 3D-принтер для харчових продуктів стане з часом зручним кухонним девайсом.
Інноваційна кухня – це не тільки новітні рецепти і технології, а й унікальні місцеві продукти, сорти овочів і фруктів, способи зберігання і традиційне начиння, незабутній інтер’єр, нетрадиційні поєднання стилів.
- Автор: Базів О.М.
- Джерело: Інноваційний розвиток готельно-ресторанного господарства та харчових виробництв: Матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. Прага: Oktan Print, 2021. 378 с. С.143-144.