Квашені помідори
Помідори й огірки – справжні смачнючі українські овочі, а в квашеному вигляді вони не просто набувають абсолютно новий, досконалий смак, але і зберігаються довгий час. Особливо приємно взяти з собою трохи квашених томатів на природу, до м’ясних страв, чи до страв, приготованих на вогнищі: печеної картоплі, шашлику, юшки, кулішу.
Всі рецепти заготовки помідорів по-своєму гарні. Я люблю квасити за рецептом, який практично повторює смак помідорів, квашених у дубовій бочці.
Інгредієнти
Продукти на 3-літрову банку:
- Приблизно 1,5 кг помідорів (якщо великі, то трохи менше);
- 2 листи хрону;
- Пів кореня хрону
- 6 шт. листя смородини чорної;
- 6 шт. листя вишні;
- 2 парасольки кропу;
- По 6 шт. перцю горошком чорного і духмяного;
- 2 шт. лаврового листа;
- 5-6 зубців часнику.
Розсіл для квашених помідорів на одну 3 літрову банку:
- 3 ст. ложки солі (65-70 г);
- 1 ст. ложка цукру (за бажанням якщо любите кисло-солодкий смак).
- Води скільки влізе, це залежить від розміру помідорів.
Як квасити помідори
Для квашення вибирайте тверді помідори не дуже великого розміру. Можна і зеленкуваті або «бурі», тобто не повністю достиглі.
Спочатку добре вимиваємо банки з содою. Пластикові кришки обшпаримо окропом. На дно банок викладаємо половину промитих спецій: листя хрону, вишні, смородини, парасольку кропу. Додамо перці горошком, лавровий лист, порізаний часник. Потім щільно вкладаємо миті помідори, зверху банки решту спецій.
Далі у 0,5 л кип’яченої холодної воді (оптимально криничній) розчиняємо сіль і якщо хочете – цукор. Залийте розсолом помідорчики, доливаєте решту воли до верху банки, накрийте кришкою і переставте в холодне місце – підвал або в холодильник. З часом помідори почнуть бродити, тому банку треба ставити у миску чи піддон. Розсіл, що виллється, підливайте в міру необхідності. Пробувати помідори можна не раніше, ніж за 45 днів. І тримати потрібно завжди в холоді, бо перекиснуть і стануть не смачні.
Хай Вам смакує!