Галета з абрикосами на пісному тісті
У слова «галета» в кулінарії є кілька значень. Це може бути і сухе печиво, і масляний коржик, і відкритий пиріг. В перекладі з французької мови галета- морський камінь, так як цей пиріг має плоску, круглу форму. Якщо хочеться щось спекти, а часу обмаль, я досить швидко печу такий пиріг. Особливо актуальний він влітку, коли багато фруктів, ягід, овочів.
Галета – пиріг добрий тим, що дає повну свободу фантазії: будь-яка начинка: ягоди, фрукти, сир, овочі, гриби. Єдина умова – галета повинна бути кругла і не дуже великого діаметру, інакше тісто не зможе втримати начинку.
Галета – одна з найлегших випічок. Адже кінцевий результат повинен бути НЕ ідеальним. Тісто зазвичай замішується дуже швидко, розкачується, та так щоб краї були абсолютно нерівними. Всередину начинка. Ось в принципі і вся премудрість. Решту зробить духовка. Сьогодні у нас пісне тісто і фруктова начинка.
Інгредієнти
Отож, продукти:
- 2,5 склянки борошна
- 1 ч.л. розпушувача
- 1/2 склянки рафінованої олії
- 1/2 склянки гарячої води
- дрібка солі
- дрібка ванілі
Для начинки:
- 300 г абрикосів
- 2 столових ложки коричневого цукру
- 3 столові ложки волоських горіхів, крупно порізаних ( за бажанням)
Як приготувати галету з абрикосами
Тісто у мене замішує хліпопічка на режимі тісто. Перший крок то окріп змішати з олією, далі всипати всі решта інгредієнти, увімкнути хлібопічку і чекати 30 хвилин. Звичайно, тісто можна замісити вручну.
Поки тісто міситься, абрикоси ріжу на пластини, горіхи дрібно січу. Готовому тісту потрібно полежати хоча б 15 хвилин. Далі його потрібно розкачати у велике коло, сантиметрів 40 у діаметрі, та десь 5-7 мм у товщину та перекласти на деко.
Тут теж є нюанс: начинка буде викладена в центр пласта і частково закрита краями. При розкачуванні краще залишити центр круга трохи товстішим, ніж краї, підстрахувати себе від розривів тіста і втрати начинки і смачного соку.
Далі абрикоси розподілити на центрі круга, лишаючи до краю 7-8 см, вільні краї тіста загинаєте на начинку. Загортати потрібно вільно, складочками – як вийде. Майте на увазі, якщо зробити бортики вузькими, то при розрізанні начинка так і буде намагатися вивалитися! Тому якщо сумніваєтеся і начинка дуже сипуча, наприклад ягоди, то краще сильніше прикрити начинку, залишивши відкритим тільки самий центр. До речі, найсмачніша частина пирога там, де ягоди затиснуті тістом.
Весь пиріг прикриваєте фольгою і печете при 200 градусах приблизно півгодини, потім дістаєте, розгортаєте фольгу, повертаєте галету у духовку і допікаєте 5-7 хвилин. Потім остуджуєте, ріжете шматками і насолоджуєтесь.
Хай Вам смакує!