Уха з хребта лосося
Уху ми готуємо рідко, бо ще з дитинства склалася асоціація, що уха = риболовлі на природі, і готувати її потрібно у великому казані, на вогнищі. Хоча насправді уху можна і треба приготувати вдома, вона є прекрасною альтернативою звиклих нам перших страв. Наша сім’я на риболовлю не їздить, тому уху я готую з купованого хребта лосося і його шматків.
Червона риба дуже корисна для нашого організму, оскільки містить всім відомі жирні кислоти омега-3, кальцій і натуральний вітамін D у великій кількості. Єдиний мінус – лосось дуже дорога риба і купувати часто не кожен зможе собі дозволити. Але є відмінне рішення як посмакувати корисної рибкою, адже хребти і шматки містять всі ті ж вітаміни, що і цілий лосось, а коштують набагато дешевше. Потрібно тільки купити якісний головний інгредієнт, і можна радувати родину ароматною, смачною ухою.
Я ніколи не купую заморожений хребет, у львівському гіпермаркеті «Метро» і в рибному терміналі гуртового ринку «Шувар» працівники самостійно очищають і розділяють лосося на шматки, головне попасти на час, коли на прилавку з’являються свіжі обрізки і хребет.
В свою уху додаю мінімум спецій, і не допускаю активного кипіння, уха повинна «томитися» під кришкою, як перекипить, буде мутна.
Інгредієнти
Отож, продукти на 2,5 л готової ухи:
- 1 хребет лосося або грам 300 обрізків з живота лосося
- 1 велика морква
- 1 велика цибулина
- 3 середніх картоплини
- Пів великої селери
- Корінь петрушки
- Корінь пастернаку
- Зелень кропу та петрушки
- Сіль та чорний перець за смаком.
Як приготувати уху з хребта лосося
На плиту ставлю каструлю з водою і суху сковорідку на максимальний вогонь для розігріву. У каструлю вкидаю корінь петрушки, пастернаку, порізану шматками селеру, картоплю, кружальцями моркву. Після закипання вогонь скручую до мінімуму і готую 20 хвилин.
Тим часом на розігріту сковороду ставлю розрізану цибулю розрізами до поверхні сковороди, смажу-сушу її 3-5 хвилин.
Поверхня цибулі стає коричнева з запахом вогню. Її також кидаю в каструлю.
Через 20 хвилин у каструлю відправляю рибу, готую без кипіння на повільному вогні ще 15 хвилин. В кінці солю, перчу, додаю посічену зелень. Даю настоятись хоча б 10 хвилин і наливаю у тарілки.
Хай Вам смакує!